Чи застосовуються РРО (касові апарати) підприємцями-платниками єдиного податку, доходи яких в 2020 році перевищили 1 мільйон гривень?

Дата: 23.03.2021 15:36

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області нагадує, що фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої – четвертої груп у разі перевищення у IV кварталі 2020 року обсягу доходу у розмірі 1000000 грн, зобов’язані при здійсненні готівкових розрахунків застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні РРО.

Застосовувати РРО або ПРРО необхідно з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Тобто в 2021 році при здійсненні розрахункових операцій таким платникам необхідно застосовувати РРО або програмні РРО.

Нагадаємо, застосування РРО (касових апаратів) чи програмних РРО є обов’язковим при здійсненні розрахункових операцій для  підприємців – платників єдиного податку незалежно від обсягу доходу для окремих видів діяльності, а саме:

- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

- реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення.

- надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Бердичівська ДПІ  ГУ ДПС у Житомирській області