Фото без опису

ГРИШКОВЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

 

____________  2025 року                  с-ще Гришківці                   №___

 

Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються  за запитами на інформацію розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи та порядку відшкодування цих витрат

 

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 3 ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року №740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», з метою упорядкування роботи Гришковецької селищної ради з питань забезпечення доступу до публічної інформації, виконавчий комітет

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Затвердити розмір фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитами на інформацію розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи (додаток 1);
  2. Затвердити Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання, друк, сканування документів, що надаються за запитами на інформацію розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи (додаток 2).
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергія МАРКУСЕВИЧА.

 

Селищний голова                                                                   Ірена ЛІСОВА

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

від 20 лютого 2025 року №____

РОЗМІР 

фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи

п/п

Послуга, що надається

Вартість виготовлення однієї сторінки

1

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосторонній друк)

0,2 відсотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за виготовлення однієї сторінки

2

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (в тому числі двосторонній друк)

0,3 відсотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за виготовлення однієї сторінки

3

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк)

0,5 відсотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за виготовлення однієї сторінки

4

Виготовлення цифрових копій документів шляхом сканування

0,1 відсотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за сканування однієї сторінки

 Примітка

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за виготовлення однієї сторінки встановлюється на дату копіювання або друку документів.

       

 

 

 

Секретар ради                              Галина ЛИТВИНЕНКО

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

від ________ 2025 року №____

Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи

1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування запитувачами інформації фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються Гришковецькою селищною радою та її виконавчими органами за запитом на інформацію.

2. Цей Порядок застосовується у випадку, коли Гришковецька селищна рада, її структурні підрозділи є належним розпорядником інформації.

3. Документи за запитом на інформацію надаються безкоштовно:

- особі у разі надання інформації про себе;

- якщо задоволення запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом, що не перевищує 10 сторінок;

- щодо інформації, що становить суспільний інтерес.

4. Відшкодування запитувачами інформації фактичних витрат на копіювання друк, сканування документів здійснюється у разі виготовлення більш як 10 перших сторінок запитуваних документів, починаючи з 11 сторінки, відповідно до Розміру фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи.

Відповідь на запит на інформацію разом із рахунком для відшкодування фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи (далі - Рахунок), надається запитувачу інформації після здійснення повної оплати.

5. Розмір відшкодування витрат на копіювання або друк запитуваних документів визначається відділом бухгалтерського обліку, звітності та господарської діяльності апарату Гришковецької селищної ради.

6. Відповідний відділ Гришковецької селищної ради в разі необхідності здійснення копіювання,  друку або сканування документів за запитом на інформацію обсягом більш як 10 сторінок подає заявку на виписку Рахунка для здійснення оплати витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію до відділу бухгалтерського обліку, звітності та господарської діяльності апарату Гришковецької селищної радаиза формою згідно з Додатком 1 до Порядку.

7. На підставі отриманої заявки відділ бухгалтерського обліку, звітності та господарської діяльності апарату Гришковецької селищної ради  протягом одного робочого дня виписує Рахунок за формою згідно з Додатком 2 до Порядку і передає його відповідному відділу Гришковецької селищної ради у якому знаходиться запитувана інформація, для направлення в установлений законом строк запитувачу інформації.

8. Оплата Рахунка здійснюється у будь-якій фінансовій установі, зручній для запитувача інформації.

9. Не пізніше наступного дня після надходження від запитувача інформації коштів на реєстраційний рахунок Гришковецької селищної ради відділ бухгалтерського обліку, звітності та господарської діяльності апарату Гришковецької селищної ради  передає відділу Гришковецької селищної ради, у якому знаходиться запитувана інформація, копію виписки з реєстраційного рахунка, на який зараховано кошти, завізовану відповідальною особою відділу бухгалтерського обліку, звітності та господарської діяльності апарату Гришковецької селищної ради, з проставленням прізвища, власного ім’я та поточної дати.

10. Запитувані документи надаються після підтвердження повної оплати Рахунка протягом трьох робочих днів після підтвердження факту оплати.

11. Відповідь на запит не надається у разі повної або часткової відмови запитувача від оплати Рахунка.

 

Секретар ради                                        Галина ЛИТВИНЕНКО

 

 

 

 

Додаток 1 

до Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи

 

ЗАЯВКА

№ ____ від «___» _______________ 20___ року на виписку рахунка для здійснення оплати витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи

 

______________________________________________________________

(назва документа)

______________________________________________________________

(назва структурного підрозділу, у якому знаходиться запитувана інформація)

Прізвище та власне ім’я запитувача - фізичної особи, найменування запитувача - юридичної особи або об’єднання громадян, що не має статусу юридичної особи

 

 

 

___________________________________

 

Послуга, що надається

Кількість сторінок

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосторонній друк)

 

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (в тому числі двосторонній друк)

 

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк)

 

Виготовлення цифрових копій документів шляхом сканування

 

Примітка: за відсутності даних ставиться прочерк.

 

Виконавець:

___________________________

(посада, номер телефону)

 

_______________

(підпис)

 

_________________

(власне ім’я, прізвище)

Керівник відділу у якому знаходиться запитувана інформація

___________________________

(посада)

 

 

_______________

(підпис)

 

 

_________________

(власне ім’я, прізвище)

 

Секретар ради                                   Галина ЛИТВИНЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2 

до Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи

 

Надавач послуг ____________________________

Рахунок __________________________________

Банк отримувача __________________________

Код за ЄДРПОУ __________________________

Платник: _______________________________

 

РАХУНОК

№ ___________від «___» _______________ 20___ року для здійснення оплати витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи

______________________________________________________________

(назва документа)

Найменування послуги

Вартість виготовлення однієї сторінки, грн.

Кількість сторінок

Сума, грн.

(без ПДВ)

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосторонній друк)

 

 

 

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (в тому числі двосторонній друк)   

 

 

 

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк)

 

 

 

Виготовлення цифрових копій документів шляхом сканування

 

 

 

Разом

 

 

 

 

Усього до сплати___________________________________________________

(сума словами)_____________________________________________________

Виконавець:

________________               _____________            _____________________

           (посада)                                            (підпис)                              (власне ім’я, прізвище)

 

 

Секретар ради                                                          Галина ЛИТВИНЕНКО

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проєкту рішення виконавчого комітету Гришковецької селищної ради «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються  за запитами на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи та порядку відшкодування цих витрат»

І. Визначення проблеми

Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Відповідно до ч.1 статті 21 вказаного закону інформація на запит надається безкоштовно. Частиною 2 цієї ж статті встановлено, що у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року №740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію». Згідно з чч. 3, 4 статті 21 у разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно, також не стягується плата за копіювання та друк при наданні особі інформації про неї та інформації, що становить суспільний інтерес.

Станом на теперішній час посадові особи Гришковецької селищної ради безкоштовно надають інформацію запитувачам інформації. Оскільки особа – запитувач інформації має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту, то за відсутності здійснення плати за копіювання або друк документів може виникнути ситуація, коли запитувачі інформації зловживатимуть своїм правом на отримання інформації.

Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

+

+

Гришковецька територіальна громада

+

-

Суб'єкти господарювання

+

 

-

Суб’єкти господарювання, у тому числі суб’єкти малого підприємництва

+

-

Проблеми забезпечення доступу до публічної інформації та економії і раціонального використання бюджетних коштів, не можуть бути вирішені інакше, як встановленням плати за копіювання або друк документів (обсягом більше 10 сторінок), що містять публічну інформацію.

ІІ. Цілі державного регулювання

Цілями прийняття регуляторного акта є урегулювання відносин у сфері відшкодування фактичних витрат на копіювання, друк та сканування документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Гришковецька селищна рада та її виконавчі органи, з метою забезпечення належного виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», визначення чіткого механізму відшкодування відповідних витрат, а також забезпечення ефективного та раціонального використання бюджетних коштів.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей

  1. Визначення альтернативних способів.

Для досягнення встановлених цілей розглянуто наступні альтернативи:

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1:

 

Неприйняття регуляторного акта.

У разі якщо розпорядник інформації не встановить розміру плати за копіювання або друк, інформація буде надаватися безкоштовно.

В результаті реалізації цієї норми закону, це призведе до виділення  додаткових коштів з селищного бюджету, зокрема, на  закупівлю паперу, картриджів для принтерів, ксероксів, покриття експлуатаційних та комунальних витрат, які в плановому обсязі передбачити неможливо, оскільки неможливо передбачити наперед кількість інформаційних запитів та обсяг інформації, яка за ними буде надаватися.

Альтернатива 2:

 

Прийняття запропонованого регуляторного акта.

Забезпечення виконання частин 2 та 3 статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Ефективне та раціональне використання бюджетних коштів, передбачених на утримання Гришковецької селищної ради та її виконавчих органів.

Компенсація витрат коштів селищного  бюджету, пов’язаних з копіюванням або друком документів.

 

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.

Оцінка впливу на сферу інтересів органів місцевого самоврядування

Вид альернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1:

 

Відсутні.

Відсутні

 

 

Альтернатива 2

Забезпечення відповідних  надходжень до бюджету Гришковецької ТГ від сплати за копіювання та друк документів .

Компенсація витрат коштів селищного  бюджету

Витрати часу  для відділу бухгалтерського обліку, звітності та господарської діяльності Гришковецької селищної ради на адміністрування плати

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян.

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1:

 

Відсутність регулювання, оскільки Гришковецька селищна рада не затвердила плату за копіювання та друк документів, громадяни  не сплачують за отриманні копії документів

Витрати відсутні.

 

 

Альтернатива 2

Зменшення витрат з селищного бюджету на копіювання та друк документів за запитами фізичних, юридичних осіб та об’єднань громадян без статусу юридичної особи,

можливість отримати необхідну  інформацію в повному обсязі

 

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач  зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання:

 

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

-

-

-

-

-

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

-

-

-

-

-

Під дію регулювання кожного окремого розділу регуляторного акту підпадає різна кількість суб’єктів господарювання, а тому визначити питому вагу суб’єкта малого підприємництва у їх загальній кількості не є можливим.

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Відсутність регулювання, оскільки Гришковецька селищна рада не затвердила плату за копіювання та друк документів, громадяни  не сплачують за отриманні копії документів

Витрати відсутні

Альтернатива 2

Зменшення витрат з селищного бюджету на копіювання та друк документів за запитами фізичних, юридичних осіб та об’єднань громадян без статусу юридичної особи, можливість отримати необхідну  інформацію в повному обсязі

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач  зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

 

Оцінюючи визначені альтернативи слід зазначити, що перша альтернатива не є прийнятною, оскільки вона не сприятиме відшкодуванню фактичних витрат на копіювання та друк документів, чим може призвести до зловживань з боку запитувачів інформації совїм правом на доступ до публічної інформації.  Прийняття другої альтернативи дасть можливість досягти цілей державного регулювання в найкоротший термін на виконання законодавчих норм, приведе до забезпечення прозорості і відкритості в діяльності Гришковецької селищної ради.

  1. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Вибір оптимального альтернативного способу здійснюється з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей. Оцінка ступеня досягнення визначених цілей визначається за чотирибальною системою, де:

4 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде);

3 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми усунені);

2 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, однак, деякі важливі критичні її аспекти залишаться невирішеними);

1 – цілі ухвалення регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема залишається).

Рейтинг результативності

Бал результативності (за чотирибальною шкалою)

Коментарі, щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

1-цілі прийняття регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).

Плата за копіювання та друк документів збиратися не буде.   Питання відшкодування фактичних витрат за копіювання та друк  на території Гришковецької ТГ буде не врегульовано.

Альтернатива 2

4-цілі прийняття регуляторного акту будуть досягнуті в повній мірі.

Цілі ухвалення регуляторного акта будуть досягнуті повною мірою. Плата за копіювання та друк установлюються з повним дотриманням вимог Постанови КМУ №740 від 13.07.2011.

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

 

Альтернатива 1

Відсутні

Збільшення витрат селищного бюджету Гришковецької ТГ на  закупівлю паперу, картриджів для принтерів, ксероксів, покриття експлуатаційних та комунальних витрат, які в плановому обсязі передбачити неможливо, оскільки неможливо передбачити наперед кількість інформаційних запитів та обсяг інформації, яка за ними буде надаватися.

Альтернатива є неприйнятною,  насамперед через відсутність відшкодувань до  бюджету  Гришковецької ТГ, що  негативно вплине на фінансування видатків  бюджетної сфери та на виконання  програм громади

Альтернатива 2

Підвищення привабливості території громади за рахунок підвищення  прозорості і відкритості в діяльності  Гришковецької селищної ради.

Запитувачі інформації повинні будуть  відшкодовувати фактичні витрати на копіювання та друк  в разі  запиту більш ніж 10 сторінок

 

Забезпечує досягнення визначених цілей та повністю сприяє вирішенню проблеми.

 

Переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1

Альтернатива 1 не дає можливості досягнути поставлених цілей державного регулювання, а саме забезпечити відшкодування фактичних витрат селищної ради

Відсутні

Альтернатива 2

Для досягнення встановлених цілей, перевага була надана даній альтернативі, що надасть можливість:

- застосувати прозорий механізм надання копій документів в обсягах більш ніж 10 сторінок;

- зменшити зловживання запитувачів своїм правом на доступ на публічну інформацію

У разі зміни зовнішніх факторів, відповідний регуляторний акт може бути переглянутий

 

 

 

Для реалізації обрано Альтернативу 2. Найбільш оптимальним альтернативним способом досягнення цілей є прийняття виконавчим комітетом Гришковецької селищної ради рішення «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання, друк, сканування документів, що надаються  за запитами на інформацію та порядку відшкодування цих витрат»

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми.

Заходи, які необхідно здійснити для впровадження цього регуляторного акту:

– розробка проєкту рішення виконавчого комітету Гришковецької селищної ради «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання, друк, сканування документів, що надаються  за запитами на інформацію та порядку відшкодування цих витрат»:

– оприлюднення проєкту разом з АРВ та отримання пропозицій та зауважень;

– підготовка експертного висновку постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку,підприємництва, інвестицій та міжнародного співробітництва Гришковецької селищної ради, щодо відповідності проєкту рішення вимогами статей 4,8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

– отримання пропозицій по удосконаленню від Державної регуляторної служби України;

– оприлюднення рішення у встановленому законодавством порядку;

– проведення заходів з відстеження результативності прийнятого рішення.

Принцип прозорості - оприлюднення проєкту рішення «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання, друк, сканування документів, що надаються  за запитами на інформацію та порядку відшкодування цих витрат» з метою отримання зауважень та пропозицій на офіційній сторінці Гришковецької селищної ради (https://gryshkovecka-gromada.gov.ua/) в розділі «Регуляторна політика».

Врахування громадської думки – протягом 30 календарних днів з дня опублікування. Направляти пропозиції та зауваження на адресу: 13337, Житомирська область. Бердичівський район, с-ще Гришківці, вул. Червоний промінь, 4. Е-mail: grushkivci@ukr.net

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Реалізація регуляторного акта не потребуватиме додаткових витрат та ресурсів органів виконавчої влади. Фізичні та юридичні особи відшкодовують витрати на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої Гришковецька селищна рада, якщо обсяг такої інформація перевищує 10 сторінок.

На дію регуляторного акта можуть вплинути зміни в чинному законодавстві, які можуть привести застосування даного акта до недоцільності. Для впровадження вимог даного регуляторного акта органам місцевого самоврядування не потрібно додаткових витрат з бюджету.

Таким чином, поставлені цілі досягаються при виконанні вимог цього регуляторного акта з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян та держави.

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії регуляторного акта - необмежений , оскільки його положення залишаються актуальними до змін у законодавстві. У разі зміни – будуть внесені відповідні корективи.

VIІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі аналізу регуляторного впливу, для відстеження результативності цього регуляторного акта обрано такі прогнозні статистичні показники:

– кількість запитів на публічну інформацію, (шт);

– загальні надходження до бюджету громади коштів відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк, (тис. грн.);

– рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта високий, у зв’язку з тим, що проєкт акту розміщений на офіційному сайті Гришковецької селищної ради (https://gryshkovecka-gromada.gov.ua/).

XI. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відносно цього регуляторного акта повинно послідовно здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження його результативності. Зокрема:

 - базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до дня набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень. Якщо для визначення значень показників результативності регуляторного акта використовуються виключно статистичні дані, базове відстеження результативності може бути здійснене після набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта;

 - повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюється через рік з дня набрання ним чинності або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом або більшістю його положень, якщо рішенням регуляторного органу, який прийняв цей регуляторний акт, не встановлено більш ранній строк;

 - періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюються раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта, у тому числі і в разі, коли дію регуляторного акта, прийнятого на визначений строк, було продовжено після закінчення цього визначеного строку. Відповідні відстеження будуть проводитись шляхом аналізу статистичних даних.

З огляду на показники результативності, визначені у попередньому розділі аналізу регуляторного акта, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним методом з можливим проведенням соціологічного опитування.

 

 

Селищний голова                                                               Ірена ЛІСОВА