село Половецьке

Село Половецьке   розташоване на північному сході Бердичівського району. Відстань до районного центру шосейними шляхами – 10 км.

Територія Половецької сільської ради 2976,6га. Населення Половецької сільської ради станом на 13.02.2015 року становить 710 осіб.

На території села розташований ЗЗСО І-ІІІ ступенів, амбулаторія сімейної практики, дитячий садок, клуб.

Село Половецьке вперше згадується 1650 року під назвою Половецьк у скарзі від 9 серп­ня 1650 року міщанина Івана Полонського підданого князя Костянтина Любомирського на пана Станіслава Словецького про те, що останній схопив його з товарищем в с. Половецьке і хотів стратити, прийнявши їх за козацьких шпигунів Назва його пов'язано з появою в цих місцях в ХІ-ХІІ ст. кочівників-половців.

В літературних джерелах с. Половецьке згадується в 1889 р. Воно належало годі великому землевласникові Соколовському Річарду і входило до Соколівської волості Житомирського повіту. Церква збудована в 1755 році, при ній рахувалось 27 десятин землі. В 1879 році була відкрита  школа, в якій навчалося 30-35 дітей. На початку XX ст. останній поміщик села Цивін­ський володів 300 десятинами найкращих земель. Селяни користувалися малопридатними, піщаними землями, тому переважна більшість були бідні.

У селі Половецьке народився (1953 рік, 4 квітня) відомий український поет, голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України, Почесний громадянин Бердичівського району, заслужений діяч мистецтв України Михайло ПАСІЧНИК.

 Уродженцем села є вчений-хімік Аахенського технологічного університету Віктор Вітусевич.

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь