село Половецьке

Село Половецьке вперше згадується 1650 року під назвою Половецьк у скарзі від 9 серп­ня 1650 року міщанина Івана Полонського підданого князя Костянтина Любомирського на пана Станіслава Словецького про те, що останній схопив його з товарищем в с. Половецьке і хотів стратити, прийнявши їх за козацьких шпигунів Назва його пов'язано з появою в цих місцях в ХІ-ХІІ ст. кочівників-половців.

В літературних джерелах с. Половецьке згадується в 1889 р. Воно належало годі великому землевласникові Соколовському Річарду і входило до Соколівської волості Житомирського повіту. Церква збудована в 1755 році, при ній рахувалось 27 десятин землі. В 1879 році була відкрита  школа, в якій навчалося 30-35 дітей. На початку XX ст. останній поміщик села Цивін­ський володів 300 десятинами найкращих земель. Селяни користувалися малопридатними, піщаними землями, тому переважна більшість були бідні.

Сьогодні с. Половецьке – населений пункт  розташований на північному сході Бердичівського району. Відстань до районного центру шосейними шляхами – 10 км.

Територія Половецької сільської ради 2976,6га. В т.ч. земель державної власності – 195,5 га, земель комунальної власності – 890,3 га, земель приватної власності – 1890,8га.

Населення Половецької сільської ради станом на 13.02.2015 року становить всього 710 осіб.

На території Половецької сільської ради розташований ЗЗСО І-ІІІ ступенів, в якому навчаються 127 учнів та працює 22 педагогічних працівників.