села Скаківка, Журбинці, Хмелище

Села Скаківка, Журбинці, Хмелище

Перші відомості про села  належать до 1593 року.

Відстань до райцентру становить близько 14-16  км і проходить автошляхом місцевого значення.

За переказами Скаківка з усіх боків була оточена лісами, які просто кишіли різними злочинцями. Вони нападали на перехожих, які простували з Бердичева до Червоного. І люди намагалися якнайшвидше «проскакати» ліс, де зараз розташоване село Скаківка.

Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі Солотвинської волості Житомирського повіту Волинської губернії мешкало 260 осіб, 38 дворових господарств, існували православна церква, школа, постоялий будинок, водяний млин[1].

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 565 осіб (295 чоловічої статі та 270 — жіночої), з яких 530 — православної віри[2].

Станом на 1913 рік налічувалося 131,5 дворів, 1063 жителі(526 чоловіки, 537 жінки). Духовних 8 чоловік. Воєнних — 116. Селян — 939. Купців немає. Дана кількість людей була приписна до православної церкви, тобто це комбіноване населення Скаківки та сусіднього села Хмелище.

У селі народився Остальський Аркадій Йосипович (нар.1889 — 1937), священномученик Аркадій.[3]

Журбинці  у 1806-1841 р.р. - село Махнівського повіту. Мало церкву св.ап. Івана Богослова

Село вперше було заселено шляхтичем Журбинецьким, який поселив тут 6 селян. Можливо він і дав назву цьому селу.

Хмелище у  1906 році  - село Солотвинської волості Житомирського повіту Волинської губернії. Власником села був, Тома Чаплич у 1772 році[2].

У Скаківці функціонує загальноосвітня школа, дитячий садок. У всіх трьох селах є заклади культури.