село Гвіздава

У географічному словнику Королівства Польського та інших словянських термінів вказано, що Гвоздава - шляхетська садиба, житомирського повіту, Солотвинської волості, римо-католицька парафія с. Кодня, належала Вишомирським (Слобода Вишомирських) (Wyszomirski)[1] .

Слово Гвіздава  походить від слів гвізд, гвіздь, що означає «ліс», «те що стирчить із землі (про залізо, камінь, ліс)».

У селі жили етнічні поляки.

До Другої світової війни в Гвіздаві працювала польська школа.

Станом на 1900 р. у селі налічувалось 43 будинки, 167 мешканців.[1]

Переважну більшість населення складають етнічні поляки.

У селі розташовано костел Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії (РКЦ), будівництво якого почалося в 90-ті р.р. ХХ ст., закінчилося 2006р. 20 червня 2004 року у храмі вперше відбулась Свята Меса, яку відправив уродженець Гвоздави священик о. Едвард Кожуховський. 29 квітня 2006 року єпископ Станіслав Широкорадюк освятив костел[2].

В селі похований Ананьєв Павло Архипович (1917—1999) — радянський військовик, учасник Другої світової війни, почесний громадянин Бердичева.