село Осиково

Село Осиково  розташоване за 30км від обласного центру м. Житомира та за 6 км. від районного м. Бердичева.

До складу Осиківської селищної ради входять села: Осиково, Дубова та Агатівка.

За далекої давнини село Осиково належало до Київської губернії. Його територія була вкрита лісом, переважно дубовим. Ліси належали поміщику, та згодом люди почали викупляти ділянки і заселяти їх. Купували землю на всю родину - селились батьки, брати, сини. Нинішня вулиця Леніна мала назву Доманщина від прізвища перших поселенців Доманських. Вулиця, яка знаходилась поблизу с. Галчин - Гальчинець, а вулиця  Жовтнева - Ковтячий хутір, - там першими поселились сім'ї Ковтунів та Новаківських.

Вся територія села і навколишні землі і ліси належали поміщику Рострубцову, маєток якого у селі Осиково був оточений алеями з лип та білої акації, частина яких збереглася і до сьогодні та є окрасою села.

Після революцій був збережений один з будинків поміщика в якому до 1937року діяла польська школа.

До 1927 року у селі було 47 дворів, 406 жителів з них ЗЗ6 поляків, 2 євреї, 68 українців.

Під час репресій 25 поляків та всі вчителі школи були репресовані.

Після 1937року в селі відкривається початкова школа, ліквідовується неписьменність, налагоджується система медичного забезпечення.

На початку Великої Вітчизняної війни, 7 липня 1941 року німецькі підрозділи 1-ї танкової групи Клейста окупували село Осиково. 56 односельчан загинуло під час військових дій, захищаючи Вітчизну та похоронені у Братських могилах.

З січня 1944р. Радянські війська визволили Осиково від окупантів. Центральна вулиця села та площа носять назву Героя Радянського Союзу Олександра Федоровича Михайлова, який похоронений у Братській могилі на території села.

У 50-ті роки, з утворенням радгоспу, до села почали прибувати люди, будувались, лишались тут проживати.

Першим головою радгоспу був призначений Єфим Дмитрович Манько. Основною культурою на полях став хміль, який приносив великі прибутки. В центрі села, на місці старих хатів побудували нові 2-х поверхові будинки, магазини, їдальню, дитячий садок, будинок адміністрації, будинок культури, де розміщена бібліотека. У Будинку культури щороку проводились районні огляди художньої самодіяльності, а у 1985р. тут виступав Народний артист України Дмитро Гнатюк, Житомирський ансамбль “ Льонок”.

На сьогоднішній день у селі працюють: дитячий садок, ФАП, поштове відділення, Будинок культури, бібліотека, магазини. Село телефонізоване, проведено природній газ до осель, дороги в селі з асфальтованим покриттям.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь