Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Гришковецької селищної ради за 2022 роки

24 лютого 2022 року Гришковецька громада, як і більшість українських громад, зіткнулася з викликами повномасштабного російського вторгнення. Всі плани на розвиток були одразу призупинені, адже життя кардинально змінилося за лічені секунди.  

Селищна рада перейшла в режим цілодобової підтримки захисників України,  внутрішньо переміщених осіб та місцевих жителів, які опинилися у скрутному становищі.

Робота органу місцевого самоврядування, депутатського корпусу, місцевого бізнесу, жителів та мешканців спрямовувалась на максимально швидке реагування та вирішення проблем з евакуацією, пошуку медикаментів, продуктів харчування, засобів гігієни, технічного спорядження, спеціального одягу та взуття.

Згуртованість місцевих депутатів у прийнятті важливих рішень забезпечили  фінансову підтримку різних підрозділів Збройних сил України у сумі 7,6 млн. грн., підрозділів ДСНС  та  правоохоронних органів, адже всі вони перебувають у найбільших зонах ризику та небезпеки.   

Постійні перемовини з благодійними та гуманітарними фондами дали змогу забезпечити понад 800-т внутрішньо переміщених осіб продуктовими пакунками та  товарами першої необхідності. Нашими партнерами стали Житомирська обласна військова адміністрація, Бердичівська районна військова адміністрація, фонди Сергія Притули, Юлії Савостіної, Embraceme Foundation, Богдана Кицака, «Гудвілл», «Волонтерський штаб Житомира», «Карітас-Житомир», «Відкрите серце», «Людина в біді», «Nova Ukraine», МБО «Lumos», Єврейська релігійна синагога «Яхад» та багато інших місцевих та закордонних меценатів.

У сфері соціального захисту населення робота відділу спрямовувалась на опрацювання  2139 заяв від жителів та мешканців громади, в тому числі 595 заяв від внутрішньо переміщених осіб.

Адресну допомогу отримали 74 осіб, які опинилися в скрутному становищі. Загальна сума виплат склала 373,0 тис. грн.  Окрім того, з селищного бюджету надано фінансову підтримку родинам загиблих захисників України у сумі  60 тис. грн.

Забезпечили пільгами окремі категорії громадян за проїзд залізничним та автомобільним транспортом загального користування у приміському сполученні в сумі 259 тис. грн.

21  жителю призначено та відшкодовано компенсацію з догляду на непрофесійній основі у сумі 155,0 тис. грн.

Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» здійснював догляд вдома за 65 одинокими громадянами, особами похилого віку та інвалідами. У 2022 році ця категорія жителів також отримала гуманітарну підтримку від благодійників та меценатів.

Фахівець із соціальної служби проводив роботу з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, здійснював соціальний супровід прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, яких у громаді налічується 3.  В серпні  2022 року в смт Гришківці влаштовано сім’ю в статусі ДБСТ, яка вимушено виїхала зі Сходу України через бойові дії. Родина, яка виховує 7 дітей, вже вдруге, через воєнні дії, змінила місце проживання. Наразі сім’я живе у  двоповерховому будинку, який придбаний за кошти субвенції з державного бюджету. Будинок повністю облаштований меблями,  побутовою технікою, має зручний та затишний двір.

Через військову агресію російської федерації, 21 дитина, яка позбавлена батьківського піклування разом зі своїми законними представниками виїхала за кордон. Служба у справах дітей постійно підтримує зв'язок з цими родинами.  

В галузі охорони здоров’я  вдалося зміцнити матеріально-технічну базу медичних закладів. В амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с. Половецьке провели  поточний ремонт на суму 88,3 тис. грн., в  ФАПі с. Никонівка  - на 45,5  тис. грн., в ФАПі с. Осикове  -  на 14,5 тис. грн.  Крім того, в ФАП с. Никонівка залучили 126 тис. грн. грантових коштів на заміну 16 віконних блоків, адже тут у вивільненому другому поверсі облаштовується прихисток для людей, які виїхали з зони активних бойових дій.

Для безперебійного надання медичних послуг для жителів та мешканців громади, у разі відсутності електропостачання,  придбали 2 генератори, 1 акумулятор,  3 генератори отримали від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
 
У 2022 році закуплено медикаменти та медичне обладнання на суму 143 тис. грн, крім цього установа залучила гуманітарну допомогу у вигляді лікарських засобів та   виробів медичного призначення.

Галузь медицини централізовано отримала холодильне обладнання на суму 92,2 тис. грн., медичний набір невідкладної допомоги - 25,4 тис. грн., контейнери для транспортування вакцин – 6,6 тис. грн., ноутбуки - 68,7 тис. грн.

Для облаштування прихистку у селі Никонівка від Міжнародного благодійного фонду «Ізоляція» отримали побутову техніку на  суму 199,6 тис. грн. та грошову  допомогу від італійського мецената у сумі 33,3 тис. грн. для придбання 12 електроконвекторів.

З місцевого бюджету забезпечили фінансування для відшкодування знеболюючих препаратів онкохворим у сумі  70,0 тис.грн. та спеціального харчування - 99,0 тис.грн.  

Війна внесла свої корективи і в сферу освіту. На першочергові завдання вийшли безпека середовища: протипожежна сигналізація, тривожні кнопки,  облаштування сховищ в  закладах освіти, забезпечення безперебійними джерелами живлення.

З 1 вересня 2022 року навчання у громаді здійснюється за очним форматом. Учні  забезпечені харчуванням та підвезенням, у тому числі й орендованим транспортом. Продовжуються роботи по облаштуванню  сховищ, на які залучено 1,7 млн. грн.

У всіх закладах освіти встановлена протипожежна сигналізація (510 тис. грн), закуплено генератори різної потужності (980 тис. грн.). Замінені вікна у Половецькому ліцеї, проведені ремонти актових і спортивних залів - це ті роботи, які перейшли з мирного часу у воєнний.

Стали гарною підтримкою закладам освіти літературні та наочні матеріали  надіслані ЮНІСЕФ, які збагатили освітнє середовище навіть такого обладнаного закладу, як Гришковецький ліцей. Окремо цей заклад отримав 3 тис. євро на збагачення освітнього простору.

Завдяки фонду ЮНІСЕФ та коштів громади на суму близько 210 тис. грн., заклади освіти наповнені сучасним обладнанням.

Велику популярність мали проведені у 2022 році футбольні турніри до Дня Гідності та Свободи, кубок з футзалу та футбольні турніри на підтримку ЗСУ.

Робота у сфері культури в період військової агресії спрямовувалася на збереження, відродження та популяризацію українських народних звичаїв і традицій.

У 2022 року Департамент культури, молоді та спорту ЖОДА відзначив Дипломом за ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі збереження та дослідження елемента нематеріальної культурної спадщини в номінації «гастроспадщина» - «технологія приготування БІЛОГО БОРЩУ».    

У селі Гальчин започатковано та вперше проведено Гастрофест «Білий борщ, і не тільки..»

Через чотири місяці з початку війни розпочали роботу над проєктом «Creative Galchynet». Вже протестовано чотири веломаршрути протяжністю 130 км цікавими місцями громади, розроблено Google-мапу з відмітками, світлинами та описом.

У родовому маєтку Михайла Чайковського (1804-1886) в с.Гальчин, який відкрито для відвідувачів, функціонує 6 кімнат, які розповідають про цікаве життя військового, дипломата та письменника. Цей об`єкт набирає популярності. Вже проведено ряд індивідуальних та колективних екскурсій.

Наразі садиба Михайла Чайковського у селі Гальчин перебуває у Проєкті USAID «Мріємо та діємо», який наповнить маєток у 2023 році сучасним культурним життям та дасть поштовх для розвитку подібних садиб в інших громадах.

Крім того, вже стало відомо, що проєкт «Відданий свободі» (про Михайла Чайковського) пройшов технічний відбір у грантовому сезоні 2023 року Українського культурного фонду у лоті «Відновлення культурно-мистецької діяльності» з бюджетом 998,30 тис. грн. Попереду ще експертне оцінювання.
 
На базі Гришковецького ліцею відновлено хореографічний гурток «Перлинка». 30 дітей залюбки займаються  хореографією та мають вже перші успіхи: Дипломи лауреатів І і ІІ ступенів Двотурового міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу мистецтв «BRAVO!» м. Одеса та Диплом лауреатів І ступеню ІІ Всеукраїнського  багатожанрового конкурсу мистецтв «Козацькому роду нема переводу!» м. Київ.

Гришковецькій громаді, на конкурсній основі, вдалося отримати  статус «громада-партнерка» в найбільшому проєкті USAID  - «Підвищення ефективності  роботи та підзвітності органів  місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). З метою посилення спроможності громади для швидкого реагування на надзвичайні ситуації у 2022 році  отримали міжнародну технічну допомогу у  сумі 2,2 млн. грн.   

Дана допомога надана кожному старостинському округу для облаштування 7 пунктів обігріву та 2 пунктів «Незламності» в смт Гришківці. Всі вони забезпечені генераторами та іншими необхідними засобами.

Крім того, в смт Гришківці та в селі  Гальчин приведено у готовність за призначенням укриття для населення, ремонтні роботи склали – 398 тис. грн. Для покращення  безпекового середовища у населених пунктах громади  придбано авто  у рамках  Програми «Поліцейський офіцер громади».

Все це стало можливим завдяки надходженням доходів до місцевого бюджету та ефективному управлінському менеджменту селищної ради. Так, у 2022 році фактичні надходження становили 96,6 млн. грн, і у порівнянні з 2021 роком, збільшилися  на  11,9 млн. грн.  Із загальної суми доходної частини власні надходження склали 53,3 млн. грн, що на 23,2 млн. грн. більше показника 2021 року. Основними джерелами власних надходжень були: податок та збір  на доходи фізичних осіб,  податок на майно, єдиний податок та інші надходження.

Апарат селищної ради також належно виконував свої обов’язки та делеговані законодавством повноваження.

У 2022 році скликано та проведено 14 сесій,  прийнято 131 рішення. Важливі питання розглядалися і на засіданнях виконавчого комітету. Таких, зокрема проведено  16, а кількість прийнятих рішень – 110.  Активною була робота із зверненнями громадян. Протягом звітного року зареєстровано 1778 звернень, всі вони опрацьовані та вирішені. За 2022 рік до селищної ради надійшло 1860  документів вхідної кореспонденції , надіслано  - 970 листів та інформацій.   Адміністратори  ЦНАПу  надали 3014 послуг, що майже вдвічі більше показника  2021 року.  

Усі працівники селищної ради постійно удосконалюють свій професійний рівень та фаховий розвиток. Крім того, всі вони адаптовані до сьогоднішніх викликів та ризиків. Адже значна увага приділялась безпеці населенню та цивільному захисту.

У 2023 році ми маємо у сфері просторового розвитку території, розробки схеми санітарного очищення громади, реалізації програми «Безпечна громада», розробці логістичного проєкту, створення коворкінг-простору для бізнесу, для молодіжного простору та добровільної пожежної охорони.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь