село Агатівка

Село Агатівка розташоване на північ від м. Бердичева. До 1923 року було у складі Солотвинської волості Житомирського повіту. Засноване наприкінці XVIII ст. як слобода.

Першим власником був овруцький земський суддя Михайло Галецький. За заставним контрактом у 1794 році село перейшло у власність Станіслава Чайковського, городничого воєводства Київського.

За роздільним актом  1854 року Агатівка виділена зі складу Гальчинського маєтку у власність Петрунелії Глембоцької, Матільди та Єлізавети Ружицьких.

У 1854 році село придбане поміщицею Юлією Молдавською. Від неї Агатівка перейшла до дворян Шабліовських, а у 1877 році до поручика Петра Москальова.

Уроженцями села є діяч польського національно-визвольного руху, один із керівників Польського повстання 1863 року Удмунд Тадеуш Домінік Ружицький (1827-1893)