Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Гришковецької селищної ради за 2023 рік

Програма соціально-економічного розвитку Гришковецької селищної територіальної громади була затверджена рішенням Гришковецької селищної ради від 24.02.2023 року №573, рішення сесії Гришковецької селищної ради від 22.12.2023 року №821 Про внесення змін до рішення сесії селищної ради №573 від 24.02.2023 року.

Діяльність Гришковецької селищної ради та її виконавчих органів було спрямовано на реалізацію заходів Програми з метою підвищення якості життя і добробуту населення громади. Враховуючи цілі та пріоритети розвитку громади, забезпечено виконання заходів за основними напрямами життєзабезпечення населених пунктів на території громади.

Аналізуючи виконання Програми соціально-економічного розвитку Гришковецької селищної територіальної громади за 2023 рік необхідно відзначити, що фінансування заходів Програми здійснювалось з урахуванням реальних можливостей селищного бюджету та за рахунок коштів субвенції з державного бюджету, обласного бюджету, дотацій з місцевих бюджетів.

 

Вирішення багатьох питань потребувало розробки додаткових документів, місцевих програм та засідань. Так, у 2023 році скликано та проведено 15 сесій, прийнято 307 рішень. Важливі питання розглядалися і на засіданнях виконавчого комітету. Таких, зокрема проведено 17, а кількість прийнятих рішень – 143.

У сфері соціального захисту протягом 2023 року працівниками Відділу соціального захисту населення прийнято 1576 заяв про призначення всіх видів державних допомог, пільг та субсидій, а саме:

- щодо призначення  субсидій – 571 заява;

- щодо отримання пільг – 23  заяви;

- щодо отримання всіх видів державних соціальних допомог – 950 заяв;

- щодо отримання  довідок ВПО та допомоги на проживання ВПО – 32 заяви;

Станом на 1 січня 2024 року 16 домогосподарств отримують компенсацію за розміщення та проживання внутрішньо переміщених осіб  на загальну суму 17,5 тис. грн.

У 2023 році виплачено матеріальну допомогу 9 сім’ям загиблих військовослужбовців на суму 90,0 тис. грн.  та надано одноразову матеріальну допомогу 29 військовим Гришковецької територіальної громади на загальну суму 870,0 тис. грн.

У 2023 році було оздоровлено 30 дітей учасників бойових дій на загальну суму 455,0 тис. грн.

Протягом 2023 року Відділом соціального захисту населення  спільно з ГО «Неурядова організація» ІН ТАЧ ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШН», БО «БФ «Право на захист», БФ «КАРІТАС-СПЕС», Гуманітарним штабом ВОДА, Гуманітарним штабом ВРДА та іншими організовано видачу гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (2 ліжка, 202 матраци, 89 подушок, 294 ковдри, 117 наборів постільної білизни, продуктові набори – 201 шт., 2 генератори, 2 буржуйки, а також посуд, одяг, дитяче харчування та засоби гігієни). Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям при Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) надав гуманітарну допомогу для сімей ВПО у вигляді наборів особистої гігієни.

Протягом 2023 року 190 жителів Гришковецької територіальної громади отримали адресну грошову допомогу з місцевого бюджету на загальну суму 1079,0 тис. грн.

Забезпечено пільгами окремі категорії громадян за проїзд залізничним та автомобільним транспортом загального користування у приміському сполученні на суму 278,4 тис. грн.

Призначено та відшкодовано компенсацію з догляду на непрофесійній основі 12 жителям громади на суму 185,6 тис. грн.

Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Гришковецької селищної ради» проводить соціальну роботу та надає соціальні послуги особамсім’ям, які належать до вразливих груп населення та перебувають у складних життєвих обставинах. У 2023 році соціальну послугу «догляд вдома» отримали 72 особи.

Фахівці із соціальної служби проводили роботу з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, здійснювали соціальний супровід прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, яких у громаді налічується 3.

На кінець 2023 року в громаді проживає 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони виховуються   в сім’ях опікунів/піклувальників, прийомних сім’ях та дитя чих будинках сімейного типу.

Протягом 2023 року 2 дітей набули статусу: «дітей, позбавлених батьківського піклування», з них 1 дитина уже всиновлена.  

На кінець 2023 року в громаді проживає 3 прийомних сім’ї, в яких виховується 4 прийомних дітей. Функціонують 3 дитячих будинки сімейного типу (с. Рея- 2, с-ще Гришківці-1), в яких виховується 21 дитина.

У 4-му кварталі 2023 року на територію нашої громади прибули разом з батьками-вихователями 3-є дітей-сиріт з дитячого будинку сімейного типу, які перемістились з Новогуйвинської ТГ, прибувши до нас з окупованих територій.

З метою своєчасного виявлення дітей,  які проживають у складних життєвих обставинах, систематичного контролю за станом їх утриманням та вихованням, наданням адресної допомоги та підтримки, забезпечується облік таких дітей, яких на кінець 2023 року налічується 22 особи.

Задля захисту прав та законних інтересів дітей, які проживають на території громади, протягом 2023 року проведено   11 спільних профілактичних рейдів. За результатами відвідано 46 сімей різних категорій.  Деякі сім’ї відвідувались протягом року повторно.

На території нашої громади функціонує найбільша кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в межах Бердичівського району. 

В 2023 році розпочався єдиний у Житомирській області проєкт - реалізація ініціативи Фундації Олени Зеленської «Адреса дитинства» по будівництву нового житла в Гришківцях - дитячого будинку сімейного типу. Вартість проєкту – 10917,4 тис. грн. Проєкт підтримали уряди Об’єднаних Арабських Еміратів та Естонії (Центр міжнародної співпраці розвитку Естонії, ESTDEV), а також австралійський фонд Minderoо Foundation.

Протягом 2023 року Службою у справах дітей розглянуто 28 письмових заяв, звернень та запитів громадян. Усім надано практичну допомогу з питань соціально-правового захисту дітей.

У  2023 року проведено 14 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 85 питань щодо захисту прав та інтересів дітей громади.

У 2023 році продовжена робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, а саме проведення капітальних та поточних ремонтів закладів первинної ланки:

 • проведено капітальний ремонт даху ФАПу с.Старий Солотвин на загальну суму 1 469,5 тис. грн.;
 • проведено поточний ремонт ФП с.Хмельове (водопостачання, встановлення віконних та дверних блоків) на загальну суму 199 тис. грн.;
 • придбано та встановлено металеву огорожу в ФП с.Скаківка на загальну суму 85,7 тис. грн.;
 • проведено поточний ремонт ФП с.Гальчин на суму 92,5 тис. грн., а саме проведено заміну котла на твердопаливний;
 • проведено поточний ремонт електрощитової та встановлено генератор в ФАПі с.Никонівка на загальну суму 188,7 тис. грн.

Встановлено систему відеоспостереження в АСЗПМ с.Гришківці на суму 27,6 тис. грн.

Також в звітному періоді в заклади охорони здоров’я придбано  комп’ютерну техніку на суму 79,5 тис. грн. та меблі вартістю 21,7 тис. грн.

Проведено оснащення структурних підрозділів КНП «Центр ПМСД» Гришковецької селищної ради медичним обладнанням та інструментарієм відповідно до табеля оснащення, придбано медикаментів на суму 42,1тис. грн.

В 2023 році КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Гришковецької селищної ради отримало гуманітарну допомогу у вигляді лікарських засобів та виробів медичного призначення від Всесвітньої оргнізації здоров’я, Центру громадського здоров’я Міністерства здоров’я України, USAID «Говерла» на загальну суму 1332,4 тис. грн.

У 2023 році забезпечено відшкодування вартості спеціального харчування хворим пацієнтам та знеболюючих препаратів онкохворим на загальну суму  754 тис.грн.

Прихисток в селі Никонівка, який функціонує на базі колишньої медичної установи з 2022 року, продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб. Для забезпечення побутовою технікою та облаштування вбиралень у прихистку для евакуйованих осіб у селі Никонівка від Міжнародного благодійного фонду «Ізоляція» в 2023 році отримали допомогу на  суму 202,6 тис. грн.

З 1 вересня 2023 року навчання у освітніх закладах громади здійснюється у форматі офлайн. Учні  забезпечені харчуванням та підвезенням. На території Гришковецької селищної ради функціонує 11 закладів освіти, з них 6 закладів дошкільної освіти, 4 заклади загальної середньої освіти та 1 гімназія.  В закладах дошкільної освіти виховується 175 дітей, загальна кількість учнів у школах – 1056 школах. Всього освітніми послугами у закладах освіти охоплено 1231 дитини.

Впродовж 2023 року проведено поточні та капітальні ремонти необхідні для підтримки матеріально-технічного стану та комфорту закладів освіти у громаді на загальну суму 3 532,2 тис.грн. На потреби облаштування сховищ у закладах освіти у 2023 році  було освоєно - 500 тис грн. У сховищах є освітлення, каналізування,  проведено інтернет, закуплено обігрівачі, встановлено протипожежну сигналізацію.

Придбано шкільний автобус для підвезення учнів до Гришковецького та Рейського ліцею вартістю – 2 млн 700 тис.грн., придбано і встановлено дитячі майданчики у Старосолотвинському, Рейському, Осиківському, Гришковецькому ЗДО.

Отримано допомогу від проекту "ГОВЕРЛА" - два генератори, які встановлено у Гришковецькому та Половецькому ліцеях.

Впродовж 2023 року працювали літні оздоровчі табори на базах закладів освіти, проводились спортивно-туристичні збори. Всього було охоплено заходами понад 500 дітей.                                  

Робота у сфері культури в період російської військової агресії спрямовувалася на збереження, відродження та популяризацію українських народних звичаїв і традицій. Одним з пріоритетних напрямків роботи закладів культури Гришковецької ТГ у 2023 році - це заходи національно-патріотичного спрямування та відзначення державних свят та пам’ятних подій.

У вересні 2023 року за співпраці з Управлінням культури та туризму Житомирської облдержадміністрації та Житомирським ТІЦом провели ІІ Гастрофест «Білий борщ, і не тільки», започатковано проект «Резиденція Святого Миколая».

За звітний період закладам культури територіальної громади вдалося покращити матеріально-технічну базу за кошти місцевого бюджету на суму 568,0 тис.грн.  Також у 2023 році проведено ряд поточних ремонтів у закладах клубного типу та бібліотеках на суму 1 550,0 тис. грн., придбано та встановлено металопластикові вікна на 70,0 тис. грн. Таке вагоме підсилення матеріально-технічної бази дало змогу значно покращити надання культурних послуг населенню громади.

У 2023 році у громаді розпочала повноцінну роботу поліцейська станція у с. Рея. За кошти громади у приміщенні зроблено сучасний ремонт, облаштовано робочий кабінет, кухню, кімнату відпочинку та створено місце для роботи з дітьми. Місцевим офіцером громади став капітан поліції Сергій Кравець.

Протягом звітного періоду громада отримала комплексну підтримку від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на загальну суму 4 млн. 508 тис.грн. (дизельні генератори – 3 шт та екскаватор САSE 570T з усіма комплектуючими).

У 2023 році у родовому маєтку Михайла Чайковського у селі Гальчин команда однодумців-волонтерів: працівників Гришковецькоі селищної ради, працівників культури, небайдужих активних жителів та старости Гальчинецького старостинського округу, в рамках співпраці з ГО «БУР» за підтримки USIAD провели три серії БУРчиків, під час яких багато працювали, але зробили велику важливу роботу – у колишньому винному погребі відбудували БУНКЕР ХАБ для молоді. Загальна сума цього проекту склала 91,7 тис. грн.

У 2023 році відкрито Арт-простір «Петронеля», який отримав назву на честь матері Михайла Чайковського, завдяки стипендіальній програмі підтримки громадських активістів від EID Ukraine на суму 10,0 тис. грн.

Також в рамках співпраці з ГО «Будуй Україну разом» громада була учасником акції «Малюй з БУР», результатом якої стала поява  на стіні Публічної бібліотеки у селищі Гришківці яскравого патріотичного муралу, який намалювали силами волонтерів - жителів громади. Сума грантових коштів виділених на мурал - 10 000 грн.

В 2023 році стартував молодіжний проєкт «ВПЛИВОВІ», спрямований на комплексну співпрацю між представниками громад, громадськими активістами та місцевою молоддю задля сталого розвитку. Ініціює проєкт Українська академія лідерства, EasyBusiness та Центр Економічного Відновлення.   Проєкт реалізовувався у межах програми USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

В 2023 році була розпочата реалізація масштабного проєкту з оновлення Стратегії розвитку Гришковецької територіальної громади в рамках проєкту «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування», за підтримки USAID «ГОВЕРЛА».

Вже стало гарною традицією вітання селищним головою з ювілейними датами наших 90-, 95- та 100-річних місцевих мешканців. Адже їх життя, праця та досвід заслуговують на нашу шану, увагу та подяку.

Підтримка безпеки громади, правоохоронна робота - це ті найнеобхідніші маркери діяльності органу самоврядування, які дають можливість кожному мешканцю відчувати себе захищеним з правової сторони. Так у 2023 році, окрім успішної співпраці і взаєморозуміння на рівнях відповідальності, з місцевого бюджету громади отримали підтримку різні підрозділи Збройних сил України, підрозділ ДСНС у Житомирській області та силові структури  у сумі 6,9 млн. грн.

У 2023 році фактичні надходження у порівнянні з 2022 роком, збільшилися  на  8,7 млн. грн. 

Основними бюджетоутворюючими джерелами доходів власних надходжень загального фонду в громаді у 2023 році були:

- податок з доходів фізичних осіб в сумі 52 316,0 тис. грн., що становить  75,7 % всіх надходжень;

- єдиний податок 8 734,4 тис. грн.. що становить 12,6 %;

- податок на майно 5 725,7 тис.грн., що становить 8,3 %;

- інші надходження 2 307,8 тис.грн., що становлять 3,4 %.

Видаткова частина бюджету за 2023 рік:

 • державне управління – 14,0%;
 • освіта – 57,3%;
 • охорона здоров’я – 5,0%;
 • соціальний захист та соціальне забезпечення – 3,6%;
 • культура та мистецтво – 4,4%;
 • фізична культура і спорт – 0,2%;
 • житлово-комунальне господарство – 1,4%;
 • економічна діяльність – 6,8%;
 • інша діяльність – 4,4%;
 • міжбюджетні трансферти – 2,9%.

Станом на 31.12.2023 року відділ “ЦНАП” Гришковецької селищної ради надає 268 видів адміністративних послуг. ВРМ (відалені робочі місця) надають 136 видів послуг.

За 2023 рік відділом “ЦНАП” Гришковецької селищної ради та  ВРМ (відалені робочі місця) було надано 5798 послуг, що вдвічі більше показника 2022 року.

В 2023 році у відділ “ЦНАП” Гришковецької селищної ради для покращення якості надання адміністративних послуг придбано пристрій для людей з вадами слуху.

Протягом звітного року було зареєстровано 1778 звернень громадян, всі вони були опрацьовані та вирішені. За 2023 рік до селищної ради надійшло 3220 документів вхідної кореспонденції, надіслано - 1290 листів та інформацій.

На жаль, боротьба за нашу незалежність триває. Захист нашої свободи та територіальної цілісності дається нам дорогою ціною, однак перемога над ворогом стала нашою спільною метою, на яку сьогодні націлені усі наші зусилля.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь