Податкова знижка за освітні послуги

Дата: 28.05.2021 08:35
Кількість переглядів: 234

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області інформує, що платники податку можуть скористатися  правом на податкову знижку за підсумками 2020 року  до 31 грудня 2021 року включно.

 Підстави, права  та обмеження у  наданні  податкової знижки врегульовано  статтею 166 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Статтею 166 ПКУ, зокрема, встановлено, що  платник має право включити до податкової знижки фактично здійснені  протягом звітного року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення  є  її  батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
Законом України  «Про освіту» визначено, що розмір та умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації,  надання додаткових освітніх послуг встановлюються договором .

Договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату.

З метою використання права на податкову знижку платник податків може включити фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними розрахунковими документами (квитанціями, касовими ордерами, чеками тощо), в яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою, та копією договору, який  ідентифікує заклад  освіти, - надавача послуг та здобувача освіти - отримувача послуг (або його законного представника).
У договорі про навчання  обов’язково повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

З метою отримання податкової знижки за навчання, до вітчизняних відносяться заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, основним видом діяльності яких є освітня діяльність. Типи закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено спеціальними законами.

 

 

                                                           Бердичівська ДПІ  ГУ ДПС у Житомирській області             


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь