Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області інформує, що платнику, сума податкового боргу якого перевищила 3060 гривень, податковий орган вручає податкову вимогу та застосовує заходи стягнення податкового боргу.

 Окрім того, майно боржника передається в податкову заставу.

У випадку, коли податковий борг менше зазначеної суми, то податкова вимога платнику не надсилається, а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються.

Такі зміни передбачені Законом України від 04.12.2020 р. № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Нагадаємо, раніше сума податкового боргу, до якої не застосовувалися заходи стягнення, становила 1020 гривень або ж 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, наразі даним законом такий мінімальний поріг суми податкового боргу збільшено до 180 н.м.д.г.

Строк давності для стягнення податкового боргу згідно п. 59.1 ст. 59 Податкового Кодексу України, розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу в сумі, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 гривень).

На час карантинних обмежень, штрафні санкції та пеня у випадку виникнення боргу до платників не застосовуватимуться, проте після його завершення у боржників виникне фінансова відповідальність. Тому в службі рекомендують, з метою уникнення податкової заборгованості, проводити звірку розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет платника податків у розділі “Стан розрахунків з бюджетом” або ж на сайті Територіальних органів ДПС в Івано-Франківській області у розділі “Дізнайся більше про свого бізнес партнера”.

Податкова служба звертає увагу, що у разі виникнення податкового боргу платник також може скористатися пільгами, передбаченими нормами Закону України №1072, для його врегулювання. Це безвідсоткове відстрочення для платників податків-фізичних осіб до 29 грудня 2021 року податкового боргу, сума якого не перевищує 6800 гривень та прощення штрафних санкцій, у разі сплати основної суми боргу до 10 червня 2021 року.

 

 

                                                           Бердичівська ДПІ  ГУ ДПС у Житомирській області