Із нагоди відзначення Дня Державного Прапора та 30-річчя Незалежності України на Житомирщині відбувається низка тематичних заходів та знакових подій.

Так, сьогодні, 23 серпня, у Житомирі відкрито відреставровану будівлю Житомирського обласного краєзнавчого музею (Магістрату).

Участь у відкритті взяли голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко та його заступники, голова обласної ради Володимир Федоренко та Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

 

«Завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» ми відкриваємо на Житомирщині ще один знаковий об’єкт – відреставровану будівлю Магістрату, яке є пам’яткою архітектури національного значення. Відтепер вона повноцінно використовуватиметься як об’єкт туристичного показу та увійде в історію 30-ї річниці Незалежності України», – сказав Віталій Бунечко.

З метою збереження пам’ятки архітектури та облаштування внутрішніх приміщень під музейні потреби Житомирського обласного краєзнавчого музею у 2019 році розроблено проєкт з ремонтно-реставраційних робіт будівлі Магістрату, який реалізовано в рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Як повідомляє Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, в даний проєкт було включено усі роботи, необхідні для повноцінного функціонування музею:

перепланування примiщень із врахуванням нового призначення будiвлi;

підсилення деформованих ділянок стінових конструкцій і фундаментів;

перекладання цегляної кладки стінових конструкцій на ділянках, де вона пошкоджена та зазнала суттєвого розшаровування;

повна заміна дерев’яного міжповерхового перекриття та підлог;

перевлаштування окремих елементів, що зазнали суттєвого зношення та руйнацій; влаштування в приміщеннях нового внутрішнього оздоблення;

проведення гідрозахисних та водозахисних заходів;

відновлення опорядження фасадів споруди;

заміна внутрішніх мереж інженерного забезпечення будівлі.

Під час реконструкції будівлі Магістрату також враховано вимоги ДБН, що регулює норми інклюзивності будівель і споруд.

На сьогодні роботи за даним проєктом завершено.

Під час відкриття Магістрату Віталій Бунечко вручив подяку голови Житомирської облдержадміністрації директору ТОВ “Будівельний Альянс Монтажпроект” Роману Гринкевичу.

Директор КЗ “Житомирський краєзнавчий музей” Роман Насонов розповів про ремонтно-реставраційні роботи та провів екскурсію будівлею Магістрату для учасників заходу.

Довідково. Загальний кошторис об’єкту становить 30 925,358 тис. грн. Будівельні роботи виконано за кошти державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з обласного бюджету.