Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

Дата: 26.04.2022 13:46

Увага!

Здійснення прямої військової агресії росії проти України призвело до руйнування цивільної інфраструктури, помешкань, у зв’язку з чим більшість громадян, опинилися в скрутному становищі та вимушені були покинути рідні місця.

З метою об’єднання зусиль у забезпеченні таких громадян безпечним прихистком діє соціальний проект «Прихисток».

Власники житла, які допоможуть безкоштовно українцям з проживанням, зможуть отримати компенсацію від держави в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Хто може отримати

Власники житла приватного житлового фонду (громадяни України віком від 18 років), які безоплатно надали житло у користування внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Зверніть увагу! Компенсація надається за розміщення ВПО, які перемістилися після 24 лютого 2022 р. з областей, де проводяться бойові дії (відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України (Розпорядження Кабінету міністрів України від 06.03.2022 року №204-р).

Враховуйте, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 19.03.2022 року № 333 компенсація витрат за тимчасове розміщення здійснюється за осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Розмір компенсації

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 грн (на одну людину за 30 днів – 443,1 грн, за 31 день – 457,87 грн).

Загальна сума компенсації визначається відповідно до кількості людей, які проживають у приміщенні, помножена на кількість днів і суму 14,77 грн.

Зверніть увагу! Компенсація надається із дня розміщення переселенців, але не раніше дати оформлення ними довідки ВПО за адресою відповідного жилого приміщення.

Алгоритм дій громадянам для оформлення компенсації

Крок 1

Заявити про готовність розмістити у своєму житлі ВПО:

• самостійно через вебресурс “Прихисток”;
  • через відповідні ради старостинських округів за місцем розташування житла.

Крок 2

Не пізніше наступного дня із дня розміщення ВПО подати заяву до відповідного старостинського округу та місцевої ради за місцем розташування житла.

До заяви додаються такі документи:

• копія паспорта громадянина України власника житла;
  • копія ІПН (РНОКПП) власника житла;
  • копія документа що підтверджує про право власності на житло;
  • довідки про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газ, електроенергія і т.п.)
  • копії документів, що посвідчують особу, розміщених у житлі осіб, їхні ІПН, копія свідоцтва про народження дитини;
  • реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації.

Крок 3

Щомісяця до 5-го числа подавати заяву до виконкому (ЦНАПу) за звітний період.

Заява подається у паперовому або електронному вигляді.

У заяві зазначаються:

• паспортні дані ВПО та коди платників податків;
  • адреса житла;
  • кількість людино-днів у відповідному місяці;
  • банківські реквізити для перерахування суми компенсації.

Заява розглядається відповідальними особами селищної ради протягом 5 робочих днів із дня отримання.

Зверніть увагу! Відповідальними особами Гришковецької селищної ради можуть здійснюватися перевірки за адресою жилого приміщення.

Крок 4

Щомісяця до 20-го числа отримувати компенсацію на вказаний у заяві рахунок.

Компенсація надається виключно у безготівковій формі.

Підставами для відмови в отриманні компенсації є:

1. Невідповідність ВПО та їх кількості.
  2. Невідповідність кількості людино-днів даним, які зазначені у заяві.
  3. Наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Обов’язки власника жилого приміщення

1. Інформувати про факт розміщення ВПО у відповідному житлі (не пізніше наступного дня із дня розміщення).
  2. Інформувати про припинення розміщення ВПО чи зміну їх кількості (заява подається у день таких змін).
  3. Щомісяця до 5-го числа подавати заяву за звітний період.
  4. Вчасно сплачувати житлово-комунальні послуги.