26 квітня − День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

Дата: 26.04.2023 11:48

Фото без опису

Сьогодні виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, у цей день у 1986 р. на ній стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів.

Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

«26 квітня 1986 р. о 1:23:47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства...

З різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 р..

Було забруднено радіоактивним цезієм 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України та інших країн в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації.

До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Не забуваймо, щоб не повторити помилки минулого, не забуваймо, щоб не довзолити цьому статися знову!