Дії під час евакуації населення

Дата: 21.07.2023 11:27

Фото без опису

Евакуація населення проводиться у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю людини.

Рішення про проведення евакуації приймає керівник органу влади (голова обласної або районної адміністрації, мер міста, голова селищної ради), підприємства, установи, організації.

У невідкладних випадках рішення приймає керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а в разі його відсутності – керівник  аварійно – рятувальної служби, який першим прибув у зону надзвичайної ситуації.

Оповіщення здійснюється шляхом:

– передачею через місцеві канали радіо та телебачення,

– через системи зв’язку підприємств, установ, організацій,

– застосуванням гучномовців патрульних автомобілів міліції,

– обходу будинків та квартир співробітниками ЖКО та МВС.

Громадяни, які підлягають евакуації, негайно здійснюють наступні заходи:

– збирають необхідні речі, продукти харчування та воду, підготовлюють медичну аптечку, засоби індивідуального захисту (обов’язково засоби захисту органів дихання), вказане майно, особисті документи і гроші;

Із речей береться найнеобхідніше – одяг, взуття, запасна білизна (бажано мати плащ та взуття на гумовій основі), предмети гігієни (мило, зубна паста, рушник).

Продукти харчування із розрахунку до 3х діб (хліб, печиво, консерви), вода 2л на люд/добу.

Усі речі і продукти харчування повинні бути запаковані у рюкзаки, мішки, сумки. При розрахунку кількості речей і продуктів враховувати, що людині самій доведеться їх нести (при евакуації транспортом загальна маса багажу на одну дорослу людину не повинна перевищувати 50 кг).

До кожного місця з речами і продуктами прикріплюється табличка з позначенням на ній прізвища, імені і по батькові, адреси постійного проживання і, при необхідності,  кінцевого пункту евакуації їх власника.

Безпосередньо перед виходом із будинку чи квартири треба  відключити газ, електроживлення, перекрити водопостачання, закрити вікна і двері. У встановлений час слід прибути з усім необхідним на вказані збірні евакопункти.

Після здійснення цих заходів прибути на вказаний у повідомленні збірний пункт з евакуації.