ВСІ ДІТИ РІЗНІ, ВСІ ДІТИ ДОРОГІ!

Дата: 24.02.2021 10:43

Інклюзивне навчання (освіта) – це система освітніх послуг у закладі освіти, що забезпечує реалізацію права на освіту осіб з особливими освітніми потребами, а також їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство.  Основна думка (Концепція)  інклюзивної освіти – це  розуміння того, що усі діти є цінними й активними членами суспільства. У Новій українській школі заохочується бажання батьків дати своїй  дитині  інклюзивну освіту. Для учнів  з особливими потребами створюються всі  можливі умови для навчання спільно з однолітками. Інклюзія означає , що для кожного учня за допомогою освітньої програми, яка є достатньо складною, створено можливість навчатись  відповідно до його здібностей. Звичайно, ця програма  враховує потреби, а також спеціальні умови та підтримку, які забезпечуються медико-соціальним та психолого-педагогічним супроводом. Але НАЙГОЛОВНІШЕ – ДИТИНА ВЧИТЬСЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ  в оточенні інших  дітей, спільно з однолітками.

Про новітні підходи в організації інклюзивного навчання, про  організацію інклюзивного навчання та надання  психолого-педагогічної корекційної допомоги, про необхідність створення якісних навчальних, ігрових, сенсорних зон, зон релаксації, а також окремо про єдину (поки що) ресурсну кімнату  (Гришковецька гімназія) та необхідність її подальшого облаштування  розмовляли  минулої середи на спільній нараді керівників закладів освіти Гришковецької громади. На нараду були запрошені асистенти учителів, психологи, логопед . У нараді взяв участь в.о.директора ІРЦ Середюк Валентин Степанович. Окреме місце було надано питанню організації інклюзії в довкіллі. «У дошкільному віці є можливість надати дитині ту допомогу, яку потім уже не компенсуєш нічим»,- прозвучало на нараді.  Нараду розпочали із зустрічі- презентації роботи в ресурсній кімнаті Гришковецької гімназії (Олійник Світлана Іванівна), на нараді продемонстрували систему роботи Рейського ЗЗСО І-ІІІст ( Комарова Ірина Василівна), перші результати роботи логопеда. Результативним і корисним для учасників наради був виступ в.о. директора ІРЦ Середюка В.С. Отож, роботу на облаштування інклюзивного середовища в закладах освіти Гришковецької громади продовжуємо. ВСІ ДІТИ РІЗНІ, ВСІ ДІТИ ДОРОГІ! ЛАСКАВО ПРОСИМО у ШКОЛУ, У ДОШКІЛЛЯ!