Землевпорядник – це менеджер земельних ресурсів!

Дата: 12.03.2021 15:13
Кількість переглядів: 2449

Професійне свято – День землевпорядника - відзначається в Україні щорічно у другу суботу березня з 1999 року.

Землевпорядкування — це система заходів, направлених на виконання рішень державних органів в області користування землею. Це свого роду генеральний план, який визначає характер господарства, його розміщення і розмір.

Зараз в Україні проводиться земельна реформа, і саме землевпорядники є її безпосередніми виконавцями. Від їх професіоналізму залежить, наскільки по-господарськи використовується земля, в якому стані вона буде передана нащадкам.

Землевпорядник — спеціаліст, який володіє знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами, має відповідну освіту та належну кваліфікацію.

Адже землевпорядники є основними учасниками землевпорядної, кадастрової та оціночної діяльності, працевлаштовуються на посадах землевпорядників об’єднаних територіальних громад, в галузях економіки, що потребують вирішення земельно-майнових питань, геодезичного і геоінформаційного забезпечення, зокрема, підприємствах агробізнесу, будівельної галузі, енергетики, телекомунікації, видобутку корисних копалин, транспорту тощо.

Спеціаліст-землевпорядник повинен мати, як правило, вищу освіту за напрямком підготовки «геодезія, картографія та землевпорядкування», спеціальністю «землевпорядкування та кадастр», «землевпорядкування» або іншою близькою до «землевпорядкування» спеціальністю за освітньо-кваліфікаційним рівнем: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст або магістр.

Питання, де працювати – одне із основних питань при виборі професії.

Землевпорядник – професія важлива і необхідна як у селі, так і в місті, її рейтинг залишається незмінно високим впродовж багатьох років.

Випускники спеціальності можуть працювати у:відділах та управліннях Держгеокадастру;

центрах державного земельного кадастру;

бюро технічної інвентаризації;

землевпорядниками сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад, фермерських господарств та агрофірм; агентствах з оцінки землі та нерухомості; філіях науково-дослідних інститутів землеустрою; відділах архітектури та містобудування; приватних підприємствах, що виконують землевпорядні та геодезичні роботи.

За класифікацією професій, професійна діяльність землевпорядника належить до професій типу «людина-природа». Якщо ти любиш землю, прагнеш займатися її охороною та відтворенням, тобі небайдуже навколишнє природне середовище, – обирай професію землевпорядника!

18 сентября 2020 - какой сегодня праздник, приметы и именинники, что  сегодня нельзя делать — УНИАН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь