Вічна пам'ять та шана Герою!

Дата: 13.05.2021 15:01

Фото без описуСьогодні виповнилось 7 років з  дня  загибелі  Віктора Верещака.

Віктор Верещак український військовослужбовець, сержант Збройних Сил України народився 29 листопада 1971 року  в  с. Никонівка Бердичівського району.

1987 року закінчив Никонівську ЗОШ, потім Бердичівське ПТУ № 4, здобув фах будівельника. Працював у Семенівці, згодом на Бердичівському машинобудівному заводі "Прогрес".

З початком російської збройної агресії проти України   19 березня 2014 року призваний за частковою мобілізацією.

Підрозділи бригади були спрямовані на Херсонщину для посилення охорони адміністративного кордону з окупованим російськими військами Кримом.

13 травня 2014-го поблизу села Рівного Генічеського району, під час пересування підрозділу з однієї позиції на іншу сталася пожежа й вибух в одній з самохідних гаубиць 2 С19 "Мста-С". Загинули резервіст сержант Віктор Верещак та старший солдат строкової служби  Володимир Котвіцький.

1 червня Віктора поховали на кладовищі рідного села Никонівка. Залишились батьки Олександр Федорович та Олена Степанівна, сестра, дружина Катерина та двоє дітей, — син Юрій 1995 р. н. і донька Оксана 1998 р. н.

У березні 2015 року на фасаді будівлі Никонівської ЗОШ відкрито меморіальну дошку випускнику Віктору Верещаку.

7 травня 2015 року на місці загибелі двох військовослужбовців 26-ї бригади біля    с. Рівного Генічеського району відкрито та освячено пам'ятний знак.

У серпні 2015 року в Бердичеві на території військової частини 26-ї артилерійської бригади відкрили пам'ятник воїнам, які загинули в ході проведення антитерористичної операції. На пам'ятнику викарбуване й ім'я Віктора Верещака

Наказом МО України № 243 від 22.05.2014 р. нагороджений відзнакою нагрудний знак «Знак пошани» (посмертно).

Вшанувати память загиблого прийшли голова громади Ірена Лісова, дружина, батьки та  мешканці  села! Сум і біль переповнюють серце коли дивишся в очі  батьків, дружини, дітей загиблого! Дякуємо за мирне небо над головою!

Вічна память, шана та слава герою!