Електронний зв’язок – актуальний спосіб взаємодії бердичівлян з органами податкової служби

Дата: 28.05.2021 08:31

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області нагадує, що на офіційному вебпорталі ДПС України на головній сторінці у розділі «Електронна звітність» розміщено інформацію щодо подання звітності засобами електронного зв’язку.

Нагадаємо, що подача електронної звітності має багато суттєвих переваг для платників податків, а саме:

- вибір зручного часу подачі звітності;

- економія часу, відсутність черг;

- гарантія перевірки звітності на наявність арифметичних помилок;

- підтвердження доставки звітності;

- постійне оновлення версій документів звітності, згідно змін у законодавстві;

- автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та ін.

Для подання звітності в електронному вигляді платник податків може використовувати:

1) Модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (у відкритій (загальнодоступній) частині Електронного кабінету створено розділ  «Допомога»).

2) Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення (ПЗ) для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності». Клієнтське ПЗ безкоштовно можна завантажити з розділу «Електронна звітність» на офіційному порталі ДПС за адресою https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/. Також в цьому розділі доступна інформація щодо порядку подання електронної звітності, користування електронними сервісами, актуальні нововведення електронного документообігу.

3) За бажанням, платники податків можуть користуватись будь-яким іншим програмним забезпеченням (наприклад: «МЕDoc IS», «Соната», «1С-Звіт», «iFin» та ін.), яке надає можливість створювати та надсилати до органів ДПС податкову та іншу звітність засобами телекомунікаційного зв’язку.

Єдина вимога для електронного спілкування з органами ДПС - наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК): Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (КНЕДП) Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, АЦСК АТ «КБ «Приватбанк», АЦСК ПАТ «УкрСиббанк», ТОВ «Центр сертифікації ключів «Україна», АЦСК АТ «Ощадбанк», КНЕДП «Казначейство», КНЕДП «Дія» та інші.

Бердичівська ДПІ  ГУ ДПС у Житомирській області