A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гришковецька громада
Житомирська область, Бердичівський район

Чи відображається у декларації платника ЄП повернення коштів покупцю за товари (роботи, послуги)?

Дата: 28.05.2021 08:32
Кількість переглядів: 54

 

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області нагадує, що доходом платника єдиного податку - ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

До  доходу платника ЄП включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником ЄП акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Дохід визначається на підставі даних обліку.

До складу доходу не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику ЄП та/або повертаються платником ЄП покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Тобто, якщо у разі розірвання договору ФОП - платник ЄП першої - третьої груп повертає кошти (аванс, передоплату) покупцю за товари (роботи, послуги) у податковому періоді їх отримання, то суму таких коштів він не включає до складу його доходу та, відповідно, не  відображає у податковій декларації платника єдиного податку .

Якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) відбувається в іншому податковому періоді, ФОП платник ЄП першої - третьої груп повинна включати  суму таких коштів до складу доходу у звітному періоді, в якому ці кошти отримані та відобразити у податковій декларації за відповідний звітний період, а також зробити перерахунок доходу у звітному податковому періоді, в якому відбувається їх повернення і зазначити результати перерахунку у податковій декларації.

 

 

                                                           Бердичівська ДПІ  ГУ ДПС у Житомирській області             


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора