Відділ соціального захисту населення Гришковецької селищної ради інформує!

Дата: 05.01.2023 21:21

З 1 січня 2023 року припинилося автоматичне нарахування держаних соціальних допомог та пільг

30 листопада 2023 року набула чинності постанова « Про внесення змін до деяких постанов  Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій»  прийнята на засіданні Уряду 15 листопада 2022 року №1320, яка були внесені зміни до постанови  Кабінету Міністрів України від 7 березня 202р. № 214 «деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану надання державних соціальних допомог та пільг, які було призначено раніше, продовжується особам, які проживають на території територіальних громад, включених до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні( блокуванні).

До переліку пільгових категорій населення, яким необхідно звернутись до Пенсійного фонду для  перерахунку пільг належать багатодітні сім’ї та особи з інвалідністю внаслідок війни, у яких закінчився термін дії посвідчення.

Внесені зміни передбачають припинення автоматичного нарахування держаних соціальних допомог, а саме:

1. державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
  2. допомога на дітей одиноким матерям;
  3. допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  4. допомога на хворих дітей, яким не встановлено інвалідність;
  5. щомісячна грошова допомог особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю  І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
  6. тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  7.  тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  8. Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Враховуючи вищевикладене, всім отримувачам допомог яким виплати були продовжені автоматично, необхідно після 1 січня 2023року звернутися для поновлення виплат з оригіналами документів.

ВАЖЛИВО !

Особам з інвалідністю та з інвалідністю з дитинства, у яких група призначена безстроково- подавати документи з 01.01.2023року

НЕ ПОТРІБНО.

Відділ соціального захисту населення