Стан захворюваності на ГРИП та ГРВІ на 23.01.2023 року

Дата: 23.01.2023 16:33

Впродовж останнього тижня, за період з 16 по 22 січня 2023 року, в Житомирській області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 5432 особи, що на 9% хворих менше ніж за попередній тиждень.

Відзначається епідемічна активність середнього рівня інтенсивності. Зниження захворюваності відбулося у всіх вікових групах дітей та дорослих.

В тому числі захворіло 2868 дітей, на 7% хворих дітей менше ніж за попередній тиждень. Питома вага дітей серед захворілих становить 52,8% .

Госпіталізовано 212 хворих, в тому числі 123 дитини. Летальних випадків не зареєстровано. В Україні зареєстровано 5 летальні випадки від грипу та його ускладнень.

В  Житомирі захворіло 1449 осіб, що на 231 хворого менше ніж за попередній тиждень. Захворіло 916 дітей – на 44 хворих дитини менше ніж за минулий тиждень. Госпіталізовано в   Житомирі 55 хворих, в тому числі  45 дітей.

За результатами лабораторних досліджень зразків матеріалів проведених вірусологічною лабораторією Центру контролю та профілактики хвороб за останній тиждень у 19 хворих визначено вірус грипу А, в 1-го хворого вірус грипу В. Також, у 3-х хворих визначено РС-вірус.

Найкращим заходом профілактики грипу є профілактичні щеплення проти грипу. Станом на 23 січня 2023 року в області щеплено проти грипу 3509 осіб.

Найбільше щеплень зробили  (за колишнім адміністративним поділом) в Житомирському районі - 319, Коростишівському -278, Хорошівському -182,   Коростені – 170,  Бердичеві – 240 та  Житомирі – 1113 щеплень. Серед груп ризику найбільше щеплено медичних працівників - 1999 осіб, 266 осіб з хронічними захворюваннями, та 158 дітей віком до 5 років.

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».