Гранти для ветеранів: хто та як може отримати кошти на розвиток бізнесу
Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей передбачає надання гранту на суму від 250 тисяч до 1 мільйону гривень.
Хто може отримати грант?
З 10 квітня розширили проєкт «єРобота» на ветеранів. За цією програмою, нагадаємо, українці можуть отримувати гранти (гроші, які не треба повертати - авт.) від держави на запуск/розвиток власного бізнесу.
Ветеранами, в розумінні цієї програми, є не тільки учасники бойових дій в нинішній російсько-українській війні. Але і ветерани війн, в яких брав участь колишній СРСР.
Ще учасниками грантової програми можуть стати учасники ТРО, добровольчих формувань, піротехніки, які залучалися до розмінування деокупованих територій; правоохоронці та представники спецслужб розвідки, безпеки України, які брали участь в стримуванні та відсічі збройної агресії росії. Повний перелік наведений у пунктах 2, 11, 19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
До того ж претендувати на кошти за проєктом «єРобота» можуть люди з інвалідністю, отриманої внаслідок війн колишнього СРСР, АТО/ООС, нинішньої збройної агресії. Повний перелік наведений у пунктах 1, 4, 7, 11-13 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Варто зауважити, що статус «людина з інвалідністю внаслідок війни» може отримати як військова людина, так і цивільна.
Плюс, гранти від держави можуть отримати член сім'ї учасника бойових дій, людини з інвалідністю внаслідок війни.
Розмір грантів та умови отримання
Обов’язковою умовою для отримання гранту є створення робочих місць. У Мінекономіки розраховують, що ветерани братимуть на новостворені підприємства своїх побратимів та інших учасників бойових дій, щоб люди мали можливість повернутися до цивільного життя.
Так:
- 250 тисяч гривень дають для учасника бойових дій та/або людини з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
- 500 тисяч гривень — для члена сім'ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
- 1 мільйон гривень — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Гранти на 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем у співвідношення 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Урядовці зазначають, що грантові кошти підприємець може використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення, транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проєкту, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.
Отримувачі грантів зможуть безоплатно пройти навчання з питань підприємництва та отримати консультації у регіональних центрах зайнятості.
Подати заявку на грант можна онлайн, через портал Дія, та, обов'язково, прикріпити бізнес-план.