Гришковецька громада затвердила Стратегію розвитку до 2027 року!

Дата: 06.05.2024 13:37

Фото без опису

03.05.2024 на засіданні чергової сесії Гришковецької селищної ради депутати затвердили Стратегію розвитку Гришковецької селищної територіальної громади до 2027 року та План заходів на 2024-2027 роки з реалізації Стратегії. Гришковецька селищна територіальна громада — одна з громад, яка була відібрана в рамках реалізації проєкту USAID «ГОВЕРЛА» для розробки даного стратегічного документу. Спільними зусиллями Робочої групи та експерта проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей», що реалізовується ГО «Ендшпіль» за сприяння Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» – Віталія Данкевича, було проведено величезну за обсягом роботу над оновленням Стратегії розвитку громади.

Сьогодні ми не можемо дозволити собі жити лише війною, починати думати про майбутнє нашої громади лише після перемоги. Це означатиме застигнути в минулому та згаяти час. Ми маємо вже зараз закладати фундамент нашого майбутнього життя. Тому важливо було проаналізувати та правильно сформувати свої пріоритети, стратегічні та оперативні цілі з урахуванням особливостей сьогодення. Приємно від того, що до розробки стратегії долучилися мешканці громади, представники бізнесу, працівники органів ОМС та представники експертного середовища.

Стратегічне планування не є просто копіюванням західного досвіду, не є даниною моді, навпаки, органи місцевого самоврядування отримують у своє розпорядження ефективний інструмент, який дає можливість підготуватись до майбутніх зовнішніх і внутрішніх викликів та знайти відповіді на них.
Стратегія розвитку — документ, в якому визначено бачення розвитку громади на довготривалу перспективу.

Під час оновлення/актуалізації Стратегії було:

• проведено аналіз основних тенденцій різних сфер розвитку Гришковецької громади, що базуються на даних 2021-2022 років;

• переглянуті внутрішні та зовнішні чинники розвитку громади з огляду на обставини, що склалися внаслідок широкомасштабної війни;

• розроблені прогнозні сценарії розвитку (на основі різних сценарних умов);

• внесено зміни до структури оперативних цілей та завдань;

• розширено змістовну частину проектних ідей та заходів із виконання завдань Стратегії;

• сформовано орієнтовний фінансовий план реалізації Стратегії;

• розроблено План реалізації на весь період дії стратегічного документу, тобто на 2024–2027 рр.;

• доопрацьовано систему моніторингу на основі визначення вичерпного переліку відповідних індикаторів та показників результативності за цілями та завданнями.

Стратегічне бачення розвитку Гришковецької селищної територіальної громади буде досягатись завдяки реалізації трьох стратегічних цілей, кожна з яких включає низку оперативних цілей та завдань. Стратегічні цілі дають відповідь на запитання, що необхідно зробити, щоб досягти бачення розвитку громади. Розроблення і досягнення цілей формує основу для управління громадою та дозволяє пов’язати Стратегію з бюджетним плануванням.

Стратегічна ціль 1. Інтенсифікація місцевого економічного розвитку з метою досягнення конкурентних переваг.

Оперативна ціль 1.1. Вдосконалення механізмів для залучення фінансових ресурсів у громаду.

Оперативна ціль 1.2. Розвиток туристичної інфраструктури.

Оперативна ціль 1.3. Стимулювання розвитку малих та середніх аграрних підприємств

Стратегічна ціль 2. Сприяння росту особистісного потенціалу і поліпшення умов життя для громадян.

Оперативна ціль 2.1. Збільшення внутрішніх ресурсів та можливостей населення для їхнього розвитку.

Оперативна ціль 2.2 Ефективне управління в громаді.

Стратегічна ціль 3. Забезпечення довготривалого прогресу та гармонійного розвитку громади

Оперативна ціль 3.1 Підтримка сталості та захист екосистем.

Оперативна ціль 3.2 Створення безпечного середовища в умовах сучасних глобальних викликів.

Цей шлях, який громада спільно з експертами пройшла в контексті розроблення стратегії, плану заходів, стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, дозволив отримати, по-перше, сформовані дієві та якісні документи, підготовлені відповідно до оновленої методики щодо розроблення таких документів, а по-друге, навички підготовки таких документів, які, безумовно, будуть корисними для управлінців громади у майбутньому.