До уваги одержувачів житлових субсидій !

Дата: 24.12.2021 09:44

Питаннявідповіді

Громадянин не потребував допомоги від держави, так як мав стабільний дохід та не звертався за житловою субсидією, але посеред зими дохід суттєво зменшився. Отож чи можна отримати субсидію в період опалювального сезону?

Так, звернутись за житловою субсидією можна в будь-який місяць року, коли родина зрозуміла, що потребує допомоги від держави у сплаті житлово-комунальних послуг, зокрема протягом опалювального сезону.

При цьому, важливо знати, що родина отримає субсидію з дати початку опалювального сезону до дати його закінчення, якщо звернулась за її призначенням протягом двох місяців з початку такого сезону.

Також, якщо людина звертається за субсидією протягом трьох місяців після підвищення тарифів, то субсидія призначається з місяця такого підвищення до закінчення опалювального сезону.

Як самостійно можна дізнатись про розмір нарахованої житлової субсидії?

Дійсно, людина може, не виходячи з дому, самостійно перевірити, чи призначена їй субсидія за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. Він знаходиться у відкритому доступі за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua . Пошук у реєстрі здійснюється за адресою домогосподарства. Там можна подивитись, чи призначена субсидія, на який термін, які суми щомісячних нарахувань. Інформація оновлюється один раз на місяцьна початку поточного місяця за попередній місяць.

Якщо у родини зросте дохід, наприклад посеред опалювального сезону, чи не позбавлять в такому разі субсидії ?

Ні, якщо людині призначили субсидію на певний сезон, то протягом цього періоду автоматично, через зростання доходів субсидії не позбавлять. Зростання доходів вплине на те, чи призначать цю допомогу від держави на наступний сезон. Субсидія розраховується двічі на рік: на неопалювальний та опалювальний сезони. Для розрахунку розміру субсидії враховуються доходи:

за III та IV квартали попереднього рокуколи субсидія призначається з початку неопалювального сезону (травень);

за I та II квартали поточного рокуколи субсидія призначається з початку опалювального сезону (жовтень);

за попередній календарний рікколи призначається субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Відділ соціального захисту населення

Гришковецької селищної ради