Механізм кредитування аграріїв!!!
Кабінет Міністрів України постановою від 12 березня 2022 № 274 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020р. № 28 та від 14 липня 2021р. № 723» офіційно затвердив механізм кредитування аграріїв для допомоги у проходженні посівної кампанії?
?«Міністерство аграрної політики просить активно звертатися до банків для отримання кредитів. Перед державними банками поставлене завдання – кредитувати аграріїв за цією програмою. Якщо підприємство задовольняє умови програми, відмов бути не повинно.
Умови програми:
Право на участь у програмі мають с/г підприємства (більше 75% виручки від реалізації с/г продукції) з оборотом до 20 млн. євро. Вони можуть отримати не більше 100 млн. грн. під ринковий відсоток або не більше 50 млн. грн. під 0 (нуль) відсотків.
Кредит надається на 6 місяців. Отримати його можна буде до 31 травня включно.
Заставою може бути майно, яке прийме банк, або зерно на сертифікованому елеваторі. Зерно приймається з коефіцієнтом 2,5. Це означає, що для отримання кредиту в розмірі 10 млн. грн, потрібно надати під заставу зерно, вартістю 25 млн. грн.
?Під такі кредити держава дає банку державну портфельну гарантію у вигляді 80% від суми кредиту.
Перелік банків, до яких можна звертатись:
ОЩАДБАНК, ПРИВАТБАНК, УКРГАЗБАНК,
ТАСКОМБАНК, УКРЕКСІМБАНК, ОТП,
МТБ, ВОСТОК, АЛЬЯНС, КІБ,
АСВІО, ПІРЕУС, ЛЬВІВ,
КРЕДІТВЕСТ, КРЕДІАГРІКОЛЬ, КРЕДОБАНК.
Перелік банків буде розширюватись
Зверніть увагу??
Банки надаватимуть кредити лише під зерно та майно, що знаходяться на контрольованій території. Причому, яка територія є контрольованою, вирішуватиме банк самостійно.
Обіг компанії, для визначення може чи ні вона брати участь у програмі, враховуватиметься за 2021 рік.