ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ ПРИ ПІДОЗРІ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ ПЕСТИЦИДАМИ
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ ПРИ ПІДОЗРІ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ ПЕСТИЦИДАМИ
1. Власник пасіки звертається до органів місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські ради, об’єднані територіальні громади, та ін.) з пропозицією щодо проведення комісійного обстеження пасіки по засвідченню факту загибелі бджіл, обстеження території та проведення відбору зразків.
2. В максимально короткі строки (до 2-х днів), комісія обстежує пасіку з метою засвідчення факту загибелі бджіл та проводить комісійний відбір зразків:
- бджіл, які загинули та шматочок стільника (
- рослин з поля обробленого пестицидами. Зразки рослин відбирають по діагоналі поля в 7-10 точках з однаковою відстанню між ними, вкладаючи листок з написом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії.
3. За результатами проведеної роботи, члени комісії складають акт та оформляють супровідні документи на відібрані зразки (підмор, продукти бджільництва, рослини і ін.).
4. Зразки відібраних проб підмору бджіл та продуктів бджільництва разом із супровідними документами для дослідження направляють до Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК або в Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) та акредитовані лабораторії Держпродспоживслужби за місцем розташування.
5. Зразки відібраних рослин разом із супровідними документами, власник пасіки направляє у контрольно-токсикологічну лабораторію за місцем розташування. (акредитована лабораторія, Житомирська КТЛ).
6. У випадку підтвердження загибелі бджіл від отруєння пестицидами, власник пасіки із відповідними підтверджуючими документами може звернутися до суду у встановленому законодавством порядку. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.