Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua

На онлайн-платформі кожен може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом - освітні серіали. Наразі, на платформі доступний новий онлайн серіал «Як громаді стати цифровою» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities). У результаті проходження навчання учасники отримають сертифікат із зазначенням кредитів обсягом 0,2 ЄКТС. Також Мінцифра запустила на порталі Дія.Цифрова освіта оновлений національний тест на цифрову грамотність - Цифрограм 2.0. та 3 спеціалізовані тести:

- Цифрограм для вчителів.

- Цифрограм для держслужбовців.

- Цифрограм для медиків.

За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян  України (https://osvita.diia.gov.ua/uploads/0/1824-for_citizens.pdf), яку створено українськими експертами на основієвропейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.).

Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

1. Основи комп’ютерної грамотності.

2. Інформаційна та медіаграмотність - вміння працювати з даними.

3. Створення цифрового контенту.

4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.

5. Безпека у цифровому середовищі.

6. Вирішення технічних проблем - навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Запрошуємо всіх на платформу Дія.Цифрова освіта та переглянути освітні серіали https://osvita.diia.gov.ua/courses , Цифрограми https://osvita.diia.gov.ua/digigram та Всеукраїнську Школу онлайн https://lms.e-school.net.ua . Приклад: https://cutt.ly/Zn9N3U42.

Рекомендуємо також долучитися до мережі хабів цифрової освіти: https://osvita.diia.gov.ua/hubs

Хаби цифрової освіти — це місця, куди може завітати кожен та безкоштовно отримати доступ до сайту Дія.Цифрова освіта та пройти навчання з цифрової грамотності. Це — бібліотеки, школи, університети, компанії і приватний сектор, IT-організації, ЦНАПи, громадські організації. Зараз в мережі 6000+ хабів. Повний перелік комп'ютеризованих бібліотек можна знайти тут: https://ula.org.ua/profesiyni-resursi

Фото без опису