Велике будівництво на Житомирщині: як проходить реконструкція обласного онкологічного диспансеру
Житомирська область є найбільш постраждалою від аварії на ЧАЕС, тому рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в регіоні мають найбільший показник по Україні. Щороку в області близько 4000 нових хворих діагностується з цим страшним діагнозом.
КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради -єдиний спеціалізований заклад в області, який проводить обстеження та лікування хворих на злоякісні новоутворення. Наразі в обласному онкодиспансері госпіталізовано близько 7 тисяч пацієнтів.
З огляду на те, що з роками потужність диспансеру збільшилася у два рази, нагальною стала потреба у розширенні приміщення. Це стало можливим завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», у рамках якої здійснюється реконструкція з прибудовою Житомирського обласного онкологічного диспансеру. Як повідомляє Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, у 2021 році за кошти обласного бюджету розпочато будівельні роботи з прибудови до головного корпусу двоповерхового поліклінічного відділення вартістю 83,4 млн грн. У даний проєкт включено також ремонт внутрішніх приміщень.
Крім того, у 2018 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку було розпочато реалізацію проєкту з комплексної термосанації будівлі головного корпусу онкодиспансеру загальною кошторисною вартістю 10,6 млн грн.
Із метою забезпечення комплексного підходу до реконструкції онкодиспансеру зведено витрати по обом проєктам для фінансування об’єкту в рамках одного проєкту загальною кошторисною вартістю 94,0 млн грн, який планується повністю завершити до кінця поточного року. Як проходить реконструкція обласного онкодиспансеру дивіться нижче у ФОТОРЕПОРТАЖІ.
ВІДЕО про реалізацію проєкту програми “Велике будівництво” у Житомирському обласному онкологічному диспансері можна переглянути ТУТ.
Довідково. Приміщення, в якому знаходиться медзаклад, здано в експлуатацію у 1964 році за типовим проєктом: стаціонар на 120 ліжок (хірургічне відділення на 30 ліжок, гінекологічне на 40, гематологічне на 20, радіологічне на 20) і поліклінічне відділення з усіма допоміжними службами.