Бережіть гроші від шахраїв!
ШАХРАЇ ПРОПОНУЮТЬ РОБОТУ ОНЛАЙН! ЗА ТАКУ “РОБОТУ” ПЛАТЯТЬ НЕ ВАМ, А ПЛАТИТЕ ВИ!
Умовою працевлаштування може бути необхідність купити доступ до сайту/каналу із завданнями чи безкоштовний онлайн-проєкт.
Завдання можуть бути різними: робити фіктивні замовлення на сайті онлайн-магазину нібито для підвищення його рейтингу, працювати перекладачем текстів з англійської мови без знання англійської мови та перекладати тексти за допомогою онлайн-перекладача. Однак, щоб отримати доступ до сайту, де є база клієнтів, яким потрібний переклад, слід заплатити гроші.
Як не потрапити до рук шахраїв під час пошуку роботи?
- Якщо ви натрапили в інтернеті на сумнівну вакансію від імені відомого бренду, перевірте інформацію про вакансію на офіційному сайті потенційного роботодавця, адже шахраї можуть створювати сайти, які візуально дуже схожі на сторінки відомих брендів.
- Не вкладайте власні гроші в запропоновану роботу в інтернеті. У більшості випадків це пропозиції від шахраїв.
- Будьте уважними до легких заробітків.
- Не сплачуйте жодних послуг, щоб оформитися на роботу в ту чи іншу організацію.
ШАХРАЇ ВИКРАДАЮТЬ ФІНАНСОВИЙ НОМЕР ТЕЛЕФОНУ
Це номер телефону, який прив’язаний до банківських рахунків. На цей номер надходять коди підтвердження операцій, паролі від банків, інформація про баланс коштів на рахунках.
Як шахраям це вдається та чим це загрожує?
Шахраї телефонують від імені працівників мобільного оператора та повідомляють про необхідність підтвердити продовження користування номером телефону. Це начебто потрібно, бо людина давно ним користується.
Для цього просять назвати код із смс-повідомлення, яке під час розмови надходить власникові номера від мобільного оператора. Такий код дає можливість шахраям отримати доступ до персонального онлайн-кабінету користувача на сайті мобільного оператора, де міститься інформація, за допомогою якої мобільний оператор ідентифікує клієнта, наприклад, інформація про номери, на які абонент найчастіше телефонує.
Далі аферисти звертаються до мобільного оператора, повідомляють про втрату номера та потребу його відновити. Інформацію, яку мобільний оператор запитує у власника номера під час ідентифікації, шахраї отримують з персонального онлайн-кабінету.
Щоб уникнути подібного шахрайства, захистіть свій фінансовий номер телефону!
- Зареєструйте фінансовий номер телефону за своїм паспортом у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування.
- Тримайте в секреті смс-коди від мобільного оператора.