Тестування третього веломаршруту Журбинці-Никонівка-Кукільня

Журбинецька земля посміхалася соняшниками і зустрічала запахом глиняних будинків та ароматних чорнобривців…

Ліворуч обабіч дороги, при в’їзді у Никонівку, чекає величезна верба, яка немов вартовий зустрічає подорожніх вже понад століття…

Адже Никонівка - це село з старовинною історією, на землях якої до цієї пори никонівські діти навчаються у школі,яку побудували ще у 1914 році - і міцності будівлі можуть позаздрити багато сучасних шкіл.

Никонівка - це село, у центрі якого, немов букет волошок, бавить око Свято-Покровстка церква, побудована без жодного цвяха, яка незабаром відзначатиме 120-річчя. Всередині храму незвичні ікони, написані просто на стінах, яких не побачиш більше ніде.

У селі є Вулиця Лелек, на якій полюбляють селитися у гніздах червонодзьобі красені - лише сьогодні нарахували шість сімей.

Золотаві лани, які пахнуть стернею та полином, та піщана дорога, що віддає жаром сонця… аж раптом - блакитне дзеркало Кукільнянського ставу дарує прохолоду та чудове місце для відпочинку, а для рибалок ще й можливість порибалити.

Бруківка… рідко де залишилася така кам’яна дорога, по якій і у авто не дуже комфортно їхати, зате кукільнянські дітлахи з вітерцем ганяють по ній на велосипедах.

Посеред Кукільні невелика, але затишна сонячна капличка, від якої віє теплом і спокоєм…

З кожним селом наша велогрупа ставала чисельнішою і викликала захоплюючі погляди місцевих.

Велоподорож створена проєктом "Creative Galchynets". Грантовий сезон Українського культурного фонду 2022.

Більше фото та відео на сторінці Facebook.